Susisiekite

Susisiekite

Susisiekite

10 terminų, kuriuos reikia suprasti perkant langus

Langų pirkimas gali būti sudėtingas procesas, verta žinoti savo langų techninį žargoną, o prieš priimant sprendimą verta būti kuo geriau informuotam. Galų gale, jei pasirinksite teisingai, jie gali jums tarnauti visą gyvenimą. Štai keletas paaiškintų svarbių terminų, kad galėtumėte pradėti savo langų pirkimo kelionę, apsiginklavę naudingomis pramonės žiniomis. Įsiklausykite į mūsų patarimus ir sėkmės apsiperkant visiškai kitokiu būdu!

1. MEDINIAI LANGAI KAUSTYTI ALIUMINIU

Frazė „mediniai langai kaustyti aliuminiu“ naudojama apibūdinti langus (arba lauko duris), kai rėmas pagamintas iš medžio masyvo ir prie išorinio rėmo paviršiaus pritvirtintas aliuminis. Naudojant medinius langus, apkala veikia kaip apsauginė oda, užtikrinanti apsaugą ir pralaidumą orui,  sumažindama priežiūros poreikį ir padidindama ilgaamžiškumą.

2. PASYVUS NAMAS

Pasyvus namas iš esmės yra pastatas, kuriame yra labai efektyvus energijos suvartojimas. Šilumos ir oro srautui visame pastate valdyti naudojamos aukštos specifikacijos statybinės medžiagos, stiklinimas ir vėdinimo sistemos. Kalbant apie Pasyvaus namo langus, yra pripažinti standartai, sukurti siekiant palengvinti tokių pastatų projektavimą, o labiausiai tarptautiniu mastu pripažintas Pasyvaus namo standartas, sukurtas Vokietijoje.

3. U-VERTĖ

U-vertė yra terminas, kurį dažnai vartoja architektai, statybininkai ir inžinieriai. Tai reiškia šilumą, kuri prarandama per bet kokią medžiagą, kuri sudaro jūsų namo apvalkalą, tai standartas, taikomas sienoms ir stogams, taip pat langams, durims ir kitoms angoms. Kuo mažesnė U-vertė, tuo geriau išlaikoma šiluma.

4. G-VERTĖ

G-vertė, taip pat žinoma kaip saulės energija, taip pat yra terminas, kurį reguliariai vartoja pastatų projektavimo ir statybų verslo atstovai. Tai reiškia šilumos kiekį, kuris susigeria pro langus, kai juos pasiekia saulė. Dažnai reikia apsvarstyti pusiausvyrą tarp šios ir U-vertės, nes dažnai, kai U-vertė gerėja, saulės spinduliuotės padidėjimas mažėja.

5. MAŽOS EMISIJOS DANGOS LANGAS

Low-E arba mažos emisijos dangos yra naudojami stiklinimui, siekiant sumažinti vidaus šilumos nuostolius per langus. Stiklas iš prigimties turi gana aukštą spinduliuotę, tai žinos kiekvienas, kuris kada nors žiemą buvo priglaudęs veidą prie lango. Taikant žemos energijos dangą, prie vieno ar dviejų stiklų, trigubame įstiklintame lange (Zyle Fenster langų atveju visada dvi!), langų U-vertė gali būti žymiai pagerinta.

6. PAS 24

PAS 24 nurodo pramonės standartą, skirtą langų ir durų apsaugai, įsikūrusiam JK. Norint pasiekti PAS 24 statusą, gaminiams taikomi griežti bandymai. Visos Zyle Fenster šiuolaikinės durys atitinka keliamus reikalavimus.

7. PASKALIAI

Paskaliai yra vienetai, kuriais matuojamas slėgis arba įtempis konstrukcijoms. Tai gali būti svarbus aspektas perkant langus ar duris, ypač jei ketinate statyti namą pakrantėse, kalnuotuose regionuose. Šiek tiek priešingai, statant miestuose, kuriuose yra aukštų pastatų, taip pat svarbu turėti aukštus paskalinius stiklus, nes aukštos konstrukcijos gali nukreipti vėją taip, kad gali sukelti didelį spaudimą stiklams.

8. RAL SPALVŲ LENTELĖ

RAL spalvų schema yra spalvų žymėjimo sistema, naudojama daugelyje statybos ir pramoninio dizaino sričių. Langų ir durų spalvų pasirinkimo tikslais galima rinktis iš daugiau nei 200 spalvų. Priimant sprendimą protinga peržiūrėti fizinę spalvų lentelę arba pavyzdį, nes internete ar kitur matomose nuotraukose dažnai nebus rodoma tikroji RAL numerio spalva.

9. GRŪDINTAS / LAMINUOTAS LANGAS

Grūdintas ir laminuotas langas yra gaminiai, kurie, nors ir skiriasi, yra sukurti atlikti tas pačias dvi pagrindines funkcijas. Pirma, juos sunkiau sulaužyti. Grūdinto stiklo atveju tai pasiekiama apdorojant terminiu ir cheminiu būdu, o laminuoto stiklo stiprumas pasiekiamas naudojant du ar daugiau stiklų, sandarių kartu su polivinilbutiralu (PVB) arba etileno-vinilacetatu (EVA). Be abiejų procesų, sukuriančių tvirtesnį stiklą, gautas stiklas yra saugesnis, jei jis sudužtų. Grūdinto atveju jo apdorojimas reiškia, kad jis suskaidomas į mažus gabalėlius, o ne į dideles pavojingas šukes. Laminuoto stiklo atveju vidinė danga sulaiko stiklą, kai jis lūžta, todėl mažai atlūžusio stiklo gali sužaloti.

10. PAPILDOMI PATARIMAI: MONTAVIMAS IR TOLESNĖ PRIEŽIŪRA

Šiandien rinkoje yra daug gerų langų sistemų, kurios atitinka kai kuriuos iš aukščiau išvardytų kriterijų. Tačiau svarbu suprasti, kad renkantis langų įmonę, su kuria dirbsite, atsižvelgiama ne tik į patį gaminį. Labai svarbu, kad langai ir durys būtų sumontuoti laikantis griežtų standartų, kad būtų užtikrintas aukštas našumas ilgus metus. Be to, dėl svyruojančių oro sąlygų gaminiai dažnai šiek tiek pakeičia padėtį pirmaisiais metais po montavimo, kai sukonstruoti produktai nusėda. Dėl to gali nutekėti vanduo ar oras, tačiau tai beveik visada išsprendžiama su tam tikru specialisto koregavimu. Mūsų patarimas – atlikite namų darbus, klauskite ir skaitykite forumus, kad įsitikintumėte, jog įmonė, su kuria dirbate, jumis rūpintųsi montavimo metu ir po aptarnavimo, kaip tai daroma pardavimo vietoje.

Close

Užpildykite formą failų parsisiuntimui