top

Pasyvus namas

Vokietijos Passivhaus (pasyvaus namo – liet.) instituto „Passivhaus“ sertifikuotas namas – tai pastatas, iš kitų išsiskiriantis itin mažu (ne didesniu kaip 15 kW/h) energijos per metus vienam kv. m. suvartojimu ir kurio energijos ekonomija net 80-85 % didesnė, lyginant su įprastinės konstrukcijos pastatais.

Pasyvių namų šildymo ir vėsinimo energetinės sąnaudos yra minimalios, todėl o jo išlaikymui išleisite žymiai mažiau, o past pastastas tarnaus ilgiau. Be to, šio standarto būstas neteršia aplinkos.

Pasyvus namas nuo įprastinės statybos namų skiriasi ypatingai gera šilumos izoliacija, kur kas aukštesnės kokybės ir šiluminių charakteristikų langais bei vėdinimo sistema, sugrąžinančią šilumą, sušildančią į patalpas patiekiamą šviežią orą. Šis standartas užtikrina aukščiausio lygio komfortą.

Pagrindinės pasyvaus namo charakteristikos

Šiluma

Pasyvaus namo pamatai, namo jungtys, kampai bei kitos išorinės namo konstrukcijos privalo būti suplanuotos ir labai gerai apšildytos tam, kad būtų išvengta šalčio tiltelių. Sienų ir stogo U = 0,15 W/m²K.

Pasyvaus namo vėdinimas 

Pasyvaus namo vėdinimo įrenginio pagrindinė užduotis yra komfortiškai išvėdinti patalpas, suvartojant minimalų kiekį energijos, o taip pat efektyviai sušildyti šviežią į patalpą paduodamą orą.

Pasyvaus namo orientavimas

Planuojant pasyvų namą, didelę reikšmę vaidina teisingas namo orientavimas, siekiant įdarbinti saulės energiją – t.y. paversti ją vienu pagrindinių šilumos tiekėjų vėsiuoju metų periodu.

Atsinaujinančios energijos įdarbinimas 

Saulės kolektoriai, šilumos siurbliai ar kieto kuro katilai – tai vieni populiariausių būdų, kaip sumažinti iškastinių resursų vartojimą pasyviuose namuose.

Lango konstrukcijos

Langų konstrukcijų šilumos pralaidumo koeficientas pasyvaus namo standartus atitinkančiuose pastatuose negali būti didesnis nei 0,80 W/m²K, naudojant dviejų kamerų stiklo paketą, kurio šilumos pralaidumo koeficientas yra ne žemesnis nei 0,70 W/m²K, o tai reiškia, kad langų rėmai turi būti papildomai apšiltinti.  

Pasyvaus namo langai

Vienas iš kriterijų, kuriais apibūdinami pasyvaus namo standartus atitinkantys langai, yra temperatūros skirtumas tarp lango profilio paviršiaus ir profilio vidaus – net esant didžiausiems šalčiams, skirtumas negali būti didesnis nei 3,5 °C. 

Šiam rezultatui pasiekti, pasyvaus namo langams būtinas ypatingos konstrukcijos apšiltintas rėmas, kurio šilumos perdavimo koeficientas Uf neviršytų 0,8-0,9 W/(m²K).

Tik šiuos pagrindinius kriterijus atitinkantis langas su trijų stiklų (dviejų kamerų) stiklo paketais gali būti vadinamas pasyvaus namo langu, kurio kasmetiniai nuostoliai siekia mažiau nei 7 litrus naftos m² per metus.

Dar vienas išskirtinis pasyvaus namo langų bruožas – minimalūs šilumos nuostoliai dėl per juos į patalpos vidų patenkančios saulės energijos. Lyginant su įprastiniais, pasyvaus namo langai sutaupo pusę ir daugiau per įprastinės konstrukcijos langus prarandamos šilumos.

Zyle Fenster Pasyvaus namo naujausi projektai