„Pasyvus namas“

20 metų

patirtis industrijoje

1000

klientų visoje Europoje

10+

veikiame daugiau nei 10 Europos šalių

„Pasyvus namas“ – tai statymo standartas, kuris pasižymi taupiu energijos vartojimu, jaukumu ir prieinama kaina. „Pasyvus namas“ - tai ne prekės ženklas, o išbandytas ir ištestuotas konstrukcijos konceptas, kuris gali būti pritaikomas visų ir visur.

Taupus energijos vartojimas

„Pasyvaus namo“ statinys yra mažai energijos naudojanti struktūra, kuri patalpų šildymui ir vėsinimui skirtą energiją sutaupo iki 90%, lyginant su įprastos statybos pastatais ir, virš 75%,  lyginant su naujos statybos pastatais.

„Pasyvus namas“ efektyviai išnaudoja saulę, vidinius šilumos šaltinius ir šilumos atgaivinimo įrenginį, todėl net šalčiausią žiemą tradicinės šildymo sistemos tampa nereikalingos. Šiltaisiais mėnesiais „Pasyvus namas“ naudoja pasyvaus vėsinimo metodus, pavyzdžiui, sumaniai pritaikytas langines, palaikančias kambaryje vėsą.

 

Komfortas

Pasyvios statybos pastatai yra giriami už teikiamą aukštą komforto lygį. Net vyraujant kraštutinėms lauko temperatūroms, vidinė pastato paviršiaus temperatūra nedaug skiriasi nuo patalpos oro temperatūros. Dėka specialių langų, pastato apvalko, sudaryto iš gerai izoliuotų stogo bei grindų perdangų, taip pat, puikiai apšiltintų išorinių sienų, namuose išlaikoma maloni šiluma, o nepageidaujamas karštis – lauke.

Dar daugiau, ventiliavimo sistema nepastebimai teikia gaivaus oro ir užtikrina aukščiausią jo kokybę, išvengdama nemalonių oro srovių. Itin efektyvus šilumos atgavimo įrenginys leidžia pakartotinai panaudoti šilumą, esančią iškvėpuotame ore.

 

Prieinamumas

Vienam kvadratiniam metrui apšiltinti „Pasyvus namas“ suvartoja mažiau nei 1.5 L alyvos arba 1.5 m3 dujų per metus – gerokai mažiau nei įprasti „mažai energijos vartojantys“ pastatai. Pastebėta, jog daugiausia energijos sutaupoma šilto klimato šalyse, nors čia pastatams labai svarbus ir aktyvus aušinimas.

„Pasyvaus namo“ konceptas

Centrinėje Europoje, kur „Pasyvaus namo“ idėja buvo pradėta plėtoti ir įgyvendinta, vyrauja centralizuotos karšto vandens šildymo sistemos, kuriose šiluma vamzdžiais keliauja iš centrinių alyvos ir dujų katilinių į radiatorius, esančius vartotojų būstuose. Šioje teritorijoje esančių standartinių pastatų vidutinė šildymo apkrova yra apie 100 W / m² (apytiksl. 10 kW 100 m² būstui). „Pasyvaus namo“ koncepto tikslas sumažinti šilumos nuostolius iki visiško minimumo. Su didžiausia šildymo apkrova, siekiančia mažiau nei 10 W vienam kvadratiniam metrui gyvenamojo ploto, likusiu mažu šilumos poreikiu galima apsirūpinti tiekiant orą papildoma šildymo rite.

„Pasyvus namas“ - pastatas, kuriam nereikalinga jokia kita šildymo sistema, išskyrus, papildomo oro šildymą. Jam nereikia jokių tradicinių šildymo / vėsinimo sistemų.

„Pasyvūs langai“

„Pasyvūs langai“ tarnauja dvigubu tikslu. Naudojant šilumą tausojančius langus pasiekiama U vertė lygi 0.58 W/m²K. Šie langai turi dvi infraraudonuosius spindulius atspindinčias dangas, o tarpai tarp stiklų užpildyti kriptono arba argono dujomis. Tai reiškia, jog patalpos viduje esančios lango pusės temperatūra yra panaši su tos patalpos temperatūra.

Naudojant trigubo stiklo langus, priklausomai nuo įstiklinimo bei užpildymo dujomis, bendras saulės šilumos įsisavinimo kiekis yra apie 60%. Jeigu šie langai įstatomi pietinėje namo pusėje, skaičiuojant nuo gruodžio mėnesio iki vasario, šilumos laimima daugiau nei jos prarandama.

Standartinis „Pasyvus namas“ gaminamas iš aukštos kokybės medžiagų. Nešališkai vertinti energijos efektyvumą – ne visada įmanoma. Todėl, lyginant produktus, yra veiksminga ir prasminga įvesti normą.

Vokietijoje esantis nepriklausomas „Pasyvių namų“ institutas nustato gaires ir atlieka standartizuotą produktų vertinimą. Sertifikuotiems produktams suteikiamas „Pasyviam namui tinkamų medžiagų“ vardas, kuris nurodo aukščiausią energijos efektyvumo kokybę. Tad, įgyvendinant standartinį „Pasyvaus namo“ projektą, žmonėms, kurie mėgsta planuoti, galimybė rinktis iš sertifikuotų medžiagų, palengvina užduotį.

Jeigu domitės „Pasyvaus namo“ statyba, mes Jums rekomenduojame pasikalbėti su kvalifikuotu bei „Pasyvaus namo“ statybai atestuotu architektu, kuris padės suplanuoti, suprojektuoti ir pakonsultuos visais rūpimais klausimais.

Susisiekite su mumis

Pridėkite failus susijusius su jūsų dokumentu čia

Mes galime priimti PDF ir Word dokumentus (daugiausia: 10mb)